Anasayfa > Google SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO, "Arama Motoru Optimizasyonu" kelimesinin kısaltmasıdır ve web sitelerinin Google algoritmasına uygun hale getirilmesini ifade eder. Google edinmiş olduğu misyon gereği, arama yapan kullanıcıyı alakalı bilginin yer aldığı en doğru siteye yönlendirmeyi amaçlar. İnternet sitenizin sayfalarında yer alan metin, görsel ve diğer materyeller SEO'nun bir parçasıdır. Google algoritması bu bilgileri okuyarak sitenin içeriğini belirler ve arama sonuçlarında listeler. Arama sonuçlarında birden fazla internet sitesi sıralanır, bu sitelerin sıralaması ise Google'ın algoritmasına bağlıdır. En kaliteli içerik, en hızlı site, masaüstü veya mobil kullanıcı deneyimine sahip internet sitesi birinci sıra için en yüksek şansa sahip sitedir.

Ek olarak dijital reklamlarda da SEO'nun çok büyük önemi vardır. SEO derecelendirmesi yüksek olan siteler, Google reklam sıralamasında düşük bütçe ve tekliflerle ilk sıralarda yayınlanabilir. Bu nedenle organik sıralama için çalışmalar yaparken, reklam optimizasyonunda göz önünde bulundurmak gerekir.

SEO çalışmalarının sonuçları sizlere pozitif olarak dönmesi zaman alabilir. Google robotları belirli aralıklarla internet sitenizi tarayacak, siteniz hakkında elde ettiği bilgiyi kendi bünyesinde barındırır. Digidrom olarak SEO çalışmaları için bir uzmanla çalışmanızı öneririz çünkü yanlış veya eksik çalışmalar SEO sonuçlarının daha uzun süre beklenmesine neden olacaktır. Google robotlarının tarama sonuçları ve uyarıları belirli aralıklarla kontrol edilerek gerekli düzenlemeler uygulanmalı.

Ürün SEO çalışması hakkında birkaç örnek paylaştık, iki ürün başlığı arasındaki farklılığı gözlemleyebilirsiniz.

Yanlış Kullanım: Digi Porselen Takımı
Doğru Kullanım: Digi 4 Kişilik 24 Parça Porselen Takımı

Yanlış Kullanım: Digi Güneş Gözlüğü
Doğru Kullanım: Digi Polarize Siyah Unisex Güneş Gözlüğü - DGBLACK009

Ürün başlıklarında, eğer mevcut ise model numarası kullanılması öneririz. Birçok kullanıcı bazı spesifik ürünleri ürün kodu ile aramakta veya karşılaştırma amaçlı genel bir arama yapmaktadır.