E-Ticaret hizmet paketimizi, E-Ticaret sitesi olan ancak dijital reklam konusunda yeterli desteği alamayan ve hedeflediği sipariş adetine ulaşamayan işletmeler için öneririz. Teknolojinin ilerlemesi ile işletmelerin E-ticaret sitesi açarak pazarda yer alması daha erişebilir oldu. Ancak bu durum rekabat ortamının oluşmasına neden oldu. Pazardaki E-ticaret siteleri reklam, fiyat, hizmet, satış öncesi/sonrası destek vb. konularda büyük bir rekabet içinde. Bu rekabetin içinde eşit bir şekilde yarışabilmek için Google'ın adil reklam politikaları ile en büyük E-ticaret siteleriyle rekabet edebilir ve işletmeniz için online gelir elde edebilirsiniz. E-Ticaret sitenizin reklamları, mağazanızın ziyaret sayısını da arttıracaktır.

E-Ticaret hizmet paketinin tüm özelliklerinden yararlanabilmeniz için, işletmenizin aktif olarak faaliyet gösteren e-ticaret sitesine sahip olması gerekmektedir. İnternetten satış yapmak istiyor ancak E-Ticaret siteniz mevcut değil ise Whatsapp Destek Hattı üzerinden bizlerle iletişime geçerek, E-Ticaret paketleri hakkında ücretsiz destek alabilirsiniz.

E-Ticaret paketimizi satın alan kullanıcılar için, ilk ay 1.000 TL değerinde Google Ads bütçesi hediye.

E-Ticaret Hizmet Paketi Tanımı :

Kurumsal Hizmet Paketinin tüm özelliklerini kapsamaktadır. Ek olarak verilen hizmet tanımımız aşağıda listelenmiştir.

Google Merchant Kurulumu: Google Merchant Center; mağaza ve ürün bilgilerinizi Google'a yükleyerek, ürünlerinizin ücretsiz veya ücretli tanıtım yapmanızı sağlayan Google'ın ücretsiz platformudur. Merchant Center'a yüklediğiniz ürünler Google arama sonuçlarında alışveriş sekmesinde listelenir. Google verilerine göre günde 1 Milyon kullanıcı, Google platformları aracılığla online alışveriş yapmaktadır. Ürünlerinizin Google platformlarında ilk sırada yer alması E-ticaret sitelerinin öncelikli hedeflerinden biri olmalı.
Ek Bilgi: Yüklenen ürünler Alışveriş sekmesine ek olarak; Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Haritalar, Youtube gibi platformlarda da listelenebilir.

Pazaryerleri Desteği:

Alışveriş Reklamları: Google alışveriş sekmesinde (https://google.com/shopping) listelenen ürünlerin ilk sırasında, diğer arama sonuçlarında da olduğu gibi reklamlar yer almaktadır. İkinci ve daha sonraki sıralamada bulunan ürünler ücretsiz listelemeler olarak adlandırılır. Standart bir E-ticaret sitesinin görünümünü andıran alışveriş sekmesi bir çok farklı siteden ürünleri listeler ve fiyat karşılaştırmasına kadar ekstra özellikler sunar. Kullanıcı ürünü almadan önce ürün hakkında bir çok bilgiye Google aracılığı ile ulaşır ve tüm yorumlarını okuyabilir. Ücretsiz bir servis olduğu için bütün e-ticaret sitelerinin bu servisi kullanmasını öneririz ancak ilk sırada yer alabilmek için Google Ads bağlantısı ile alışveriş kampanyası oluşturulmalıdır.

Yeniden Pazarlama Reklamları (Remarketing): Yeniden pazarlama reklamları ile e-ticaret sitenizi daha önce ziyaret etmiş ve belirli bir etkileşimde bulunmuş kullanıcılar hedeflenebilir. Yeniden pazarlama reklamları kişileştirilebilir olduğu için verimli sonuçlar vermektedir. E-ticaret sitenizki ürünü ziyaret eden bir kullanıcı diğer Google platformlarında sizin ürününüzün reklamını tekrar görürler. Yeniden pazarlama, Görüntülü Reklam Ağına da dahil olduğu için milyonlarlarca internet sitesi ve uygulamada da ziyaret ettiği ürünü görür. Kullanıcının daha önce ziyaret ettiği ilgi alanına giren ürün reklamları olduğu için yüksek tıklama oranı ve dönüşüme sahip olanyeniden pazarlama reklamları e-ticaret sitelerinin önemli pazarlama stratejileridendir.

Youtube Ürün Feed: Youtube, online alışverişin ilk adımından son adımına kadar etkili reklam biçimlerini içerir.